نرم افزار Onvif device manager - دوربین مدار بسته - پی اچ گستر

نرم افزار Onvif device manager یک برنامه بسیار کاربردی برای پیدا کردن دوربین های تحت شبکه و مدیریت این دوربین ‌ها و سرورهای مدرن ویدیویی، مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این نرم ‌افزار می‌تواند راهنمای خوبی برای کاربران باشد و به‌ خوبی آموزش نصب محصول، رمز گذاری ویدیوها، پیکربندی شبکه، تجزیه ‌و تحلیل و به ‌روزرسانی نرم‌افزار را انجام دهد.

می‌توان گفت که برای نصب تجهیزات امنیتی همانند دوربین های مداربسته، راه اندازی یکسری نرم ‌افزارها برای ضبط، ذخیره تصاویر و مدیریت بهتر دوربین‌های مدار بسته واجب هستند که از جمله معروف ‌ترین آن‌ها می‌توان به نرم افزار Onvif device manager اشاره کرد. معمولاً سوالات مختلفی در خصوص نصب و راه ‌اندازی این نرم‌افزار وجود دارد. به همین خاطر ما در ادامه این مطلب از سایت پی اچ گستر توضیحاتی را در این باره ارائه خواهیم داد.

نرم افزار Onvif device manager چیست؟

Onvif  مخفف عبارت Open Network Video Interface Forum  است. هدف از نصب این نرم ‌افزار ایجاد یک رابط بین دستگاه‌های امنیتی مقطع مختلف است که مبتنی بر IP هستند. به عبارت ساده این نرم‌ افزار می‌تواند هماهنگی ‌های لازم را بین سیستم ‌های امنیتی ایجاد کند. همچنین می ‌توان با استفاده از این نرم افزار شرایطی را فراهم کرد تا چندین دستگاه در کنار یکدیگر کار کنند.

چگونه باید دوربین مدار بسته را به نرم افزار Onvif device manager اضافه کرد؟

برای وصل کردن دوربین مداربسته به نرم افزار Onvif device manager  تنها کافی‌ست که این نرم افزار را روی سیستم راه ‌اندازی کنید. پس از نصب وارد برنامه می شوید. در برنامه لیست تمامی دوربین ها موجود است و شما می توانید در میان دستگاه های مختلف دوربین خود را پیدا کنید. در صورتی ‌که شما دوربین مداربسته خود را پیدا نکردید، بایستی برروی قسمت افزودن کلیک کرده و سپس روی قسمت سمت چپ کلیک نموده و آدرس IP دوربین را وارد کنید تا بتوانید آن را روی آن را به این نرم ‌افزار دوربین مدار بسته متصل کنید.

برای راه اندازی دوربین مدار بسته ONVIF  بهتر است یا RTSP ؟

لازم است بدانید که نرم افزار Onvif device manager  از RTSP استفاده می‌نماید. به ‌همین خاطر نیز براساس تعاریفی که وجود دارد، ONVIF  می‌تواند نسبت‌ به RTSP سیستم های بیشتری را پشتیبانی نماید. بنابراین می توان گفت که نرم افزار ONVIF  دارای قابلیت ‌های پیشرفته‌ای همانند پیکربندی دوربین، احراز هویت، کنترل و … نیز دارا است. باید بگوییم که نصب چنین نرم‌ افزاری برای راه‌ اندازی دوربین ‌های مداربسته قطعاً بهتر خواهد بود.

مزایای نصب نرم افزار Onvif

امروزه کنترل دوربین های تحت شبکه از راه دور نیز امکان پذیر شده و این موضوع را می توان یک تحول بزرگ در امنیت اماکن به حساب آورد. در صورتی که دوربین مدار بسته را تحت شبکه قرار دهید و از نرم افزار Onvif استفاده کنید نظارت، کنترل، پیکربندی دوربین را به راحت‌ترین شکل ممکن انجام خواهید. در نتیجه می توانید در شرایط خاص همانند سفر، به خوبی دوربین های یک مکان را تحت نظارت داشته باشید. مهم ترین مزایای نصب این نرم افزار شامل موارد زیر می شود:

  • دسترسی به پیکربندی
  • دسترسی به تنظیمات و تمامی پورت ها
  • رمزگذاری صوتی
  • تنظیم میزان کیفیت نمایش تصویر